Czego należy unikać?

Braku procedur i metod weryfikowania kontrahenta przed sprzedażą.

Najczęściej spotykaną metodą rozpoczęcia współpracy jest realizowanie pierwszych dostaw za gotówkę w celu przyznania kredytu. Bardzo często z powodu wysokiej konkurencji na rynku i walki o Klienta, sprzedaż w kredycie realizowana jest na podstawie opinii handlowca. Niestety nie są to rozwiązania mające na celu ochronę interesu dostawcy.

Braku procedur i metod postępowania z przeterminowanymi należnościami.

Bardzo często Wierzyciel liczy tylko na dobrą wolę swojego „Klienta”, w obawie o jego utracenie. Działania podejmowane są pod wpływem emocji, pod wpływem zmiany warunków na rynku – spadkiem sprzedaży, ograniczeniem źródeł finansowania, bądź grożącej niewypłacalności Klienta.

Przekazywania działań windykacyjnych pracownikom bez profesjonalnego przygotowania.

W każdej firmie liczy się umiejętność generowania sprzedaży, to podstawowy element istnienia każdego przedsiębiorstwa. Niestety pomimo opanowania przez firmy umiejętności generowania sprzedaży, bardzo często działania mające na celu zapewnienie spływu należności, są przekazywane osobom bez profesjonalnego przygotowania, co jest głównym powodem problemów z brakiem zapłaty.

Nie reagowaniu na złe informacje płynące ze strony kontrahentów.

Bardzo często Wierzyciel wstrzymuje własne działania windykacyjne, bądź prolonguje termin spłaty należności, gdyż „Klient” ma problemy z egzekwowaniem swoich należności. Jest to najczęściej popełniany błąd. Wierzyciel otrzymuje sygnał, że może nigdy nie odzyskać swoich pieniędzy, gdyż jego Klient nie ma zdolności finansowych do zaspokojenia swoich dostawców, czy to majątkiem własnym, czy kredytem.

Zwlekania z przekazaniem sprawy firmie windykacyjnej.

Na rynku najmniej traci ten, kto w odpowiednim czasie podejmie odpowiednią decyzję. Głównym problemem Wierzyciela jest sposób podejścia do należności. Bardzo często Wierzyciel zwleka z przekazaniem windykacji firmie Kamax Inkasso, gdyż obawia się utraty marży handlowej, a w rezultacie zysku. To błąd, Wierzyciel często nie liczy kosztu obsługi zaległych płatności i poprzez zwłokę w przekazaniu sprawy do Kamax Inkasso zmniejsza realną wypłatę należności.

Porozmawiaj on-line

Zaproś doradcę  
biuro@kamaxinkasso.pl
tel. (+48) 22 _533 62 _92
fax (+48) 22 533 65 76
przykładowy biznes plan
ubezpieczenie podróżne

Dziś jest:
Godzina:
Kursy walut z dnia 01-12-2011: 1EUR = 4,5083 PLN    1USD = 3,3400 PLN    1CHF = 3,6741 PLN    1GBP = 5,2498 PLN    100JPY = 4,2965 PLN    
Projektowanie stron www