Często zadawane pytania

Czym zajmuje się Kamax Inkasso?

Kamax Inkasso specjalizuje się w obsłudze spraw gospodarczych i konsumenckich, działamy na terenie Polski i Niemiec. Obsługę wierzytelności prowadzimy w imieniu i na rzecz naszych Klientów.

Jak Kamax Inkasso kontaktuje się z dłużnikiem?

Z dłużnikami nawiązujemy kontakty na 3 sposoby: korespondencja listowna, negocjacje telefoniczne, wizyty bezpośrednie.

Na czym polega proces windykacji?

Proces windykacji składa się z windykacji polubownej, windykacji sądowej, egzekucji komorniczej oraz długoterminowej kontroli należności. Najbardziej efektywna i opłacalna jest windykacja polubowna. Celem windykacji polubownej jest odzyskanie należności Wierzyciela, bez konieczności angażowania w proces windykacyjny sądu oraz komornika, a działania windykacyjne prowadzone są zgodnie z obowiązującym prawem. Na etapie windykacji dokładamy wszelkich starań aby poprawić relacje pomiędzy dłużnikiem a Wierzycielem, a celem działań polubownych jest zawarcie porozumienia, dotyczącego warunków spłaty długu.

W razie konieczności uzyskania nakazu zapłaty, Kamax Inkasso prowadzi działania przed sądem na podstawie umowy przelewu powierniczego, dzięki czemu ogranicza koszt wierzyciela do opłacenia wpisu sądowego i opłaty administracyjnej. Na etapie egzekucji komorniczej Kamax Inkasso współpracuje ze sprawdzonymi komornikami oraz bierze aktywny udział we wspieraniu działań komornika. Długoterminowa kontrola należności to ostatni etap, który jest skierowany do dłużników, którzy zdążyli „ukryć” majątek przed wydaniem nakazu zapłaty. Działania podejmowane na tym etapie mają na celu ciągłe monitorowanie stanu majątkowego dłużnika i wszczęcie skutecznej egzekucji.

Czym wyróżniają się działania Kamax Inkasso?

Kamax Inkasso kładzie nacisk na działania w terenie, zarówno w stosunku do dłużnika jak i jego otoczenia. Głównym elementem sukcesu Kamax Inkasso jest umiejętność wywierania skutecznej presji psychologicznej na dłużniku, dzięki odpowiedniej kombinacji pracy biura i negocjatorów terenowych. Każda ze spraw jest obsługiwana indywidualnie i jest przydzielana do danego specjalisty, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalny poziom obsługi każdej prowadzonej sprawie, a czego nie mogą Państwu zagwarantować firmy konkurencyjne, zajmujące się obsługą masową, głównie telefoniczną.

Ile trwa proces windykacyjny?

Windykacja polubowna trwa 60 dni, licząc od momentu przekazania danych dłużnika. Jest to termin umowny, w którym powinno nastąpić odzyskanie należności. W przypadku zawarcia z dłużnikiem ugody co do spłaty należności, termin ulega przedłużeniu, a Kamax Inkasso odpowiada za terminową realizację spłat. Oczywiście zawarcie ugody z dłużnikiem musi być zaakceptowane przez Klienta.

Czy osoba fizyczna może zlecić windykację należności?

Tak, zarówno w stosunku do osoby fizycznej jak i przedsiębiorcy.

Jaka jest minimalna kwota, której odzyskania podejmie się Kamax Inkasso?

W naszej firmie kierujemy się zasadą, iż każda „złotówka” należna naszym Klientom winna być im zwrócona.

Zleciłem już windykację innej firmie.
Czy mogę ją teraz zgłosić do Kamax Inkasso?

W takiej sytuacji należy wycofać zlecenie windykacji z firmy konkurencyjnej, a następnie zlecić ją naszej firmie.

Czy Wasze działania opierają się tylko na wysyłaniu wezwań do zapłaty?

Nie, jeśli to tylko możliwe prowadzimy działania w terenie, których celem jest wsparcie negocjatorów prowadzących negocjacje telefoniczne. Z doświadczenia wiemy, że tylko taka kombinacja działań daje optymalną skuteczność windykacji.

Czy można sprzedać dług?

Tak, zgodnie z art. 509 § 1 K.C. wierzyciel (cedent) ma prawo przenieść prawa do danej wierzytelności na rzecz innego podmiotu (cesjonariusz).

Jak zlecić windykacje Kamax Inkasso?

Zlecenia windykacji można dokonać poprzez formularz kontaktowy lub zlecenie on-line zamieszczony na www.kamaxinkasso.pl, jak również przesłanie wypełnionego formularza zlecenia na fax +48 22 533 65 76, zamieszczonego na naszej stronie internetowej.
Po otrzymaniu od Państwa zlecenia skontaktuje się z Państwem nasz Przedstawiciel, który potwierdzi przyjęcie zlecenia, odpowie na wszelkie pytania, jak również będzie z Państwem w kontakcie podczas współpracy.

Jakie są formy kontaktu z Kamax Inkasso?

1. Formularz kontaktowy na stronie www.kamaxinkasso.pl, w zakładce kontakt.
2. Adres mailowy: biuro@kamaxinkasso.pl lub windykacja@kamaxinkasso.pl.
3. Tel. +48 22 533 62 92
4. Fax +48 22 533 65 76
 

Porozmawiaj on-line

Zaproś doradcę  
biuro@kamaxinkasso.pl
tel. (+48) 22 _533 62 _92
fax (+48) 22 533 65 76
przykładowy biznes plan
ubezpieczenie podróżne

Dziś jest:
Godzina:
Kursy walut z dnia 01-12-2011: 1EUR = 4,5083 PLN    1USD = 3,3400 PLN    1CHF = 3,6741 PLN    1GBP = 5,2498 PLN    100JPY = 4,2965 PLN    
Projektowanie stron www