Model zarządzania wierzytelnościami

Etapy w procesie zarządzania wierzytelnościami

Na bazie naszego doświadczenia, jak i wdrożonych procesach zarządzania wierzytelnościami, zamieszczamy poniżej optymalny model zarządzania należnościami. W poniższym modelu nie ma podanych ram czasowych, gdyż jest to indywidualnie ustalane dla specyfiki danego Klienta, branży i kontrahentów.
 

Zarzadzanie wierzytelnosciami

Jak wynika z powyższego schematu, działania windykacyjne są przedostatnim etapem procesu zarządzania należnościami. Pomimo to firmy bardzo często zwlekają z przekazaniem spraw specjalistycznym firmom windykacyjnym.

Ostatni etap procesu zarządzania to działania mające na celu zminimalizowanie straty związanej z powstaniem nieściągalnych należności. W tym etapie dajemy Państwu możliwość udokumentowania nieściągalności należności, uporządkowania kont rozrachunkowych, rozwiązania rezerw na należności, zmniejszenia zobowiązań podatkowych i poprawę danych finansowych firmy.

Powyższy model pokazuje również jak dużą wagę w sukcesie działań windykacyjnych mają etapy: weryfikacji kontrahenta, prewencji i monitoringu.

Prosimy o przeanalizowanie modelu działającego w Państwa firmie i zachęcamy do kontaktu z naszą firmą w celu konsultacji, wsparcia przy opracowaniu optymalnego modelu zarządzania i doborze właściwych usług.

Porozmawiaj on-line

Zaproś doradcę  
biuro@kamaxinkasso.pl
tel. (+48) 22 _533 62 _92
fax (+48) 22 533 65 76
przykładowy biznes plan
ubezpieczenie podróżne

Dziś jest:
Godzina:
Kursy walut z dnia 01-12-2011: 1EUR = 4,5083 PLN    1USD = 3,3400 PLN    1CHF = 3,6741 PLN    1GBP = 5,2498 PLN    100JPY = 4,2965 PLN    
Projektowanie stron www